Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


~Zbigniew (2015-01-08, 11:54)
T: Dokładne wymogi co do hodowli kozy karpackiej
Witam wszystkich.

Chcę założyć hodowlę kozy karpackiej. Mam do dyspozycji... więcej ->
~podlasiak85 (2015-01-03, 10:36)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla królików
Witam hodowców królików. Jestem z podlaskiego i przymierzam się do hodowli królików tylko że ... więcej ->
~Łukasz (2014-12-16, 14:01)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam. Ogólne nie najgorzej wyszliśmy na gęsiach. Balotów słomy poszło około 300balotów.... więcej ->
~Łukasz (2014-06-30, 22:09)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam ;) ja ze swoim ojcem wzieliśmy 6200 gęsi. Szczerze Ciężko jest ale dajemy rade jedna gęś... więcej ->
anngra1960 (2014-01-22, 09:15)
T: Mam kunę!!!!
Witam. Od kilku lat miałam w domu lokatorkę-kunę.Nawet po remoncie dachu-fachowcy byli do d..y... więcej ->
~Arti (2014-01-06, 19:29)
T: Zgnilica da się wyleczyć!
Bzdury z tym radykalnym spaleniem calych rodzin.Zgnilca da sie zwalczyc i to skutecznie przez... więcej ->

Wybieg dla strusi

Wybieg dla strusi
Wybieg dla strusi
     Wybieg powinno się usytuować na terenie suchym, osłoniętym od wiatrów, nasłonecznionym oddalonym od źródeł hałasu i zanieczyszczeń. Ja jednego dorosłego ptaka przeznacza się 200-400 m2:- wybiegu, z czego bok długi ogrodzenia powinien mieć co najmniej 60m w związku tym, że strusie te bardzo lubią biegać. Wybieg lie powinien być mniejszy niż 800 m2. Strusie w wieku 12 miesięcy mogą być cały rok utrzynywane na wybiegach zewnętrznych, oczywiście z możliwością schronienia się i nocowania budynkach, które powinny być zawsze suche wyścielone sztuczną trawą lub słomą. Dorosły struś jest ptakiem bardzo odpornym, wytrzymującym mróz dochodzący nawet do -20°C. Dorosłe strusie wymagają trawiastego terenu najlepiej z rzadka obsadzonego krzewami i drzewami. Jednak zazwyczaj spotyka się je na dużych, nieciekawych wybiegach całkowicie pozbawionych zieleni. Jest faktem, że strusie bardzo niszczą roślinność, ale posadzenie odpowiednich gatunków drzew i krzewów ozdobnych znacznie zminimalizuje straty. Należy pamiętać, że nawet dorosły struś nie jest w stanie zniszczyć dużego, wyrośniętego drzewa i dlatego warto umiejscowić przyszły wybieg w miejscu, gdzie rosną już drzewa i krzewy. Ciekawym miejscem na strusi wybieg może być stary sad owocowy. Dobrym rozwiązaniem jest także posadzenie na takim terenie roślin iglastych (sosna, świerk, jodła), a także tarniny, dzikiej śliwy i robinii akacjowej, które mogą okazać się odporne na niszczycielską działalność ptaków. W bliskim sąsiedztwie można posadzić takie rośliny, jak: topinambur, kukurydzę, słonecznik, trawy ozdobne, krzewy i niskie drzewa, do których należy pospolity sumak octowiec. Roślina ta wyglądem przypomina drzewa rosnące na sawannie afrykańskiej i dlatego idealnie nadaje się jako dopełnienie ogrodu zamieszkiwanego przez strusie.

     Zaleca się także stworzenie miejsca zadaszonego, gdzie ptak będzie mógł schować się przed słońcem lub deszczem. W tym celu na wybiegu montuje się solidne, drewniane daszki o wysokości 3 m. Musi się tu także znajdować obszar wysypany czystym piaskiem, ponieważ strusie uwielbiają kąpiele piaskowe.

     Nie wolno wypuszczać ptaków na śliski, zamarznięty teren, gdyż mogą się wtedy łatwo poślizgnąć i złamać nogę. Wybieg najlepiej ogrodzić drewnianymi belkami (zabezpieczonymi przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi), deskami lub mocną siatką do wysokości 1,8 m. Warto jednak nadmienić, iż siatka (szczególnie o małych oczkach) zawsze powinna stanowić dolną część ogrodzenia (ok. 1 m), aby uchronić strusie przed wtargnięciem psów, kotów czy lisów, które mogą być pewnym zagrożeniem dla ptaków. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie ogrodzenia elektrycznego zasilanego pastuchem. Poidła i karmidla zawieszone powinny być na ogrodzeniu na wysokości tułowia ptaków. Najlepsze do tego celu są duże metalowe koryta. Warto także zamontować na ogrodzeniu specjalne siat ki do zadawania zielonek oraz nieduże pojemniki do podawania mieszanki mineralnej.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 3 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Ogłoszenia


Tytuł: Jagody, owoce lesne slodkie, dojrzale roznych odmian. Produkujemy naturalny sok, ocet, polprodukty. Skupujemy jablka, jagody, owoce lesne z przeznaczeniem na soki. Prowadzimy staly skup jablek do produkcji sokow, koncentratow owocowych. Orientacyjna

Jagody, owoce lesne slodkie, dojrzale roznych odmian. Produkujemy naturalny sok,...Tytuł: strzyża owiec
Po zlikwidowanej usłudze strzyżenia owiec mam do sprzedania: nowe noże i grzebienie...