Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


~Zbigniew (2015-01-08, 11:54)
T: Dokładne wymogi co do hodowli kozy karpackiej
Witam wszystkich.

Chcę założyć hodowlę kozy karpackiej. Mam do dyspozycji... więcej ->
~podlasiak85 (2015-01-03, 10:36)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla królików
Witam hodowców królików. Jestem z podlaskiego i przymierzam się do hodowli królików tylko że ... więcej ->
~Łukasz (2014-12-16, 14:01)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam. Ogólne nie najgorzej wyszliśmy na gęsiach. Balotów słomy poszło około 300balotów.... więcej ->
~Łukasz (2014-06-30, 22:09)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam ;) ja ze swoim ojcem wzieliśmy 6200 gęsi. Szczerze Ciężko jest ale dajemy rade jedna gęś... więcej ->
anngra1960 (2014-01-22, 09:15)
T: Mam kunę!!!!
Witam. Od kilku lat miałam w domu lokatorkę-kunę.Nawet po remoncie dachu-fachowcy byli do d..y... więcej ->
~Arti (2014-01-06, 19:29)
T: Zgnilica da się wyleczyć!
Bzdury z tym radykalnym spaleniem calych rodzin.Zgnilca da sie zwalczyc i to skutecznie przez... więcej ->

Wagi pod silos

Wagi pod silos
Wagi pod silos
      Silosy są dość sporymi budowlami, które służą do przechowywania sypkich materiałów np. pasz, ale także są czasami środkami transportu tych materiałów, stanowią swego rodzaju cysterny. Problemem może być określenie zawartej w silosach ilości komponentów, ale i na to są sposoby. W celu zważenia tak dużych zbiorników mogą służyć czujniki termostatyczne, wzmacniacze, wskaźniki oraz sterowniki wagowe, które znajdują zastosowanie w wagach zbiornikowych wykonywanych pod indywidualne zamówienie. Bardzo ważną informacją dla całego procesu technologicznego jest ilość materiału znajdującego się wewnątrz silosu. Dlatego specjalne czujniki działają w oparciu o zasadę odkształcenia belek, które poddawane są siłom ściskającym. Dana siła jest przekierowana na sygnał elektryczny dzięki tensometrom (tensometr - czujnik, służący do pomiaru naprężenia). Wytwarzana siła jest zmieniana na sygnał elektryczny dzięki tensometrom. Do produkcji tego urządzenia jest używana wysokogatunkowa stal nierdzewna, która gwarantuje wysoką powtarzalność pomiaru całego ciężaru.

Sterownik wagi
Sterownik wagi
      Dla hodowcy drobiu system ważenia pasz w silosach jest bardzo istotnym procesem związanym z cała produkcją drobiu. Dobrej jakości wagi pod silos umożliwiają hodowcy precyzyjną kontrolę pozostałości paszy wewnątrz silosu, co ułatwia planowanie dostaw pokarmu dla zwierząt, jak również umożliwia ocenę wydajności zużycia paszy oraz monitorowania całej produkcji. Dostępne na rynku handlowym wagi pod silos zapewnią hodowcy uzyskanie statystyk zużycia paszy z np. z okresu ostatnich 120 dni, pozwalają na zapis historii załadunków silosu, posiadają programy do dozowania określonej ilości paszy tzw. krzywa karmienia, zapewniają komunikację bezprzewodową ze smartfonem lub komputerem poprzez moduł CT1, ponadto dysponują programami czasowymi do pracy silników paszociągu, ponadto wyposażone są w 2 przekaźniki (jeden alarmowy zaś drugi wyłączający linię poprzeczną podczas załadunku w celu zwiększenia dokładności ważenia), mają także wejście 12V do zasilania awaryjnego z akumulatora lub baterii. Cały kompletny pakiet wagi pod silos powinien składać się ze sterownika wagi, sumatora oraz musi posiadać cztery stopy tensometryczne ważące pod silos. W dostępnych silosach na rynku handlowym cały system ważenia pod silos może być dowolnie konfigurowalny, ponadto możliwa jest zmiana ilości stóp ważących pod silos.
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 2minusplus 5 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!