Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


~Zbigniew (2015-01-08, 11:54)
T: Dokładne wymogi co do hodowli kozy karpackiej
Witam wszystkich.

Chcę założyć hodowlę kozy karpackiej. Mam do dyspozycji... więcej ->
~podlasiak85 (2015-01-03, 10:36)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla królików
Witam hodowców królików. Jestem z podlaskiego i przymierzam się do hodowli królików tylko że ... więcej ->
~Łukasz (2014-12-16, 14:01)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam. Ogólne nie najgorzej wyszliśmy na gęsiach. Balotów słomy poszło około 300balotów.... więcej ->
~Łukasz (2014-06-30, 22:09)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam ;) ja ze swoim ojcem wzieliśmy 6200 gęsi. Szczerze Ciężko jest ale dajemy rade jedna gęś... więcej ->
anngra1960 (2014-01-22, 09:15)
T: Mam kunę!!!!
Witam. Od kilku lat miałam w domu lokatorkę-kunę.Nawet po remoncie dachu-fachowcy byli do d..y... więcej ->
~Arti (2014-01-06, 19:29)
T: Zgnilica da się wyleczyć!
Bzdury z tym radykalnym spaleniem calych rodzin.Zgnilca da sie zwalczyc i to skutecznie przez... więcej ->

Przejazdowa brama dezynfekcyjna, brama bioasekuracyjna

Przejazdowa brama dezynfekcyjna
Przejazdowa brama dezynfekcyjna
      Bioasekuracja to działania mające na celu wyeliminowanie szkodliwych mikroorganizmów przed przedostaniem się na obszar gospodarstwa rolnego gdzie odbywa się produkcja zwierząt. Najważniejszym zadaniem bioasekuracji jest dezynfekcja, czyli wszelkie zabiegi niszczenia drobnoustrojów. Bioasekuracja ma powstrzymać rozpowszechnianie się wielu szczepów wirusów oraz innych bakterii, a w szczególności ma wyeliminować rozpowszechnianie się wirusa afrykańskiego pomoru świń.

      Jednym z najnowszych rozwiązań do dezynfekcji obszarów rolnych na których prowadzona jest produkcja zwierząt jest stosowanie przejazdowych bram dezynfekcyjnych. Przejazdowa brama dezynfekcyjna, czyli brama bioasekuracyjna, charakteryzuje się opryskiem każdego typu pojazdu tzn. samochodów ciężarowych, samochodów osobowych oraz innych maszyn rolniczych. Brama bioasekuracyjna to urządzenie zabezpieczające gospodarstwo przed przedostaniem się na jego teren wirusów oraz bakterii znajdujących się na pojazdach wjeżdżących na obszar produkcji zwierząt. Przejazdowa brama dezynfekcyjna, umożliwia przeprowadzenie pełnej dezynfekcji przejeżdżającego pod nią pojazdu, jego boki, górą część, cały przód, cały tył, umożliwia także dezynfekcję kół oraz nadwozia. Cały stelaż bramy dezynfekcyjnej przejazdowej nie waży dużo, można go zamontować w każdym miejscu, najczęściej jest montowana przy bramie wjazdowej, dodatkowo jest wyposażona w odblaski, co umożliwia korzystanie z niej także po zmroku. Cały oprysk pojazdu trwa kilkanaście sekund, czyli o wiele krócej niż ma się to w sytuacji ręcznej dezynfekcji.

Brama dezynfekcyjna
Brama dezynfekcyjna
      Przejazdowa brama dezynfekcyjna, dedykowana jest do walki z wirusem ASF - afrykańskim pomorem świń, jak również idealnie sprawdza się w walce z wirusem ptasiej grypy. Z tego typu rozwiązania mogą korzystać hodowcy trzody chlewnej, hodowcy drobiu oraz osoby trudniące się uprawą roślin. Swoje zastosowanie brama dezynfekcyjna znajdzie także w zakładach przemysłowych, w firmach trudniących się utylizacją oraz wysypiska śmieci.

      Brama bioasekuracyjna charakteryzuje się wieloma zaletami, do najważniejszych zalicza się możliwość używania tego typu rozwiązania przy niskich temperaturach, jest szybka w montażu, wykonana z dobrych materiałów, dezynfekcja przebiega bardzo szybko za pomocą czystych roztworów dezynfekujących, a nie tak jak w przypadku mat dezynfekcyjnych, gdzie płyn trzeba ciągle wymieniać, bo maty się szybko brudzą. Brama bioasekuracyjna może być uruchamiana zdalnie, manualnie lub automatycznie.
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 2 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!