Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


~Zbigniew (2015-01-08, 11:54)
T: Dokładne wymogi co do hodowli kozy karpackiej
Witam wszystkich.

Chcę założyć hodowlę kozy karpackiej. Mam do dyspozycji... więcej ->
~podlasiak85 (2015-01-03, 10:36)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla królików
Witam hodowców królików. Jestem z podlaskiego i przymierzam się do hodowli królików tylko że ... więcej ->
~Łukasz (2014-12-16, 14:01)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam. Ogólne nie najgorzej wyszliśmy na gęsiach. Balotów słomy poszło około 300balotów.... więcej ->
~Łukasz (2014-06-30, 22:09)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam ;) ja ze swoim ojcem wzieliśmy 6200 gęsi. Szczerze Ciężko jest ale dajemy rade jedna gęś... więcej ->
anngra1960 (2014-01-22, 09:15)
T: Mam kunę!!!!
Witam. Od kilku lat miałam w domu lokatorkę-kunę.Nawet po remoncie dachu-fachowcy byli do d..y... więcej ->
~Arti (2014-01-06, 19:29)
T: Zgnilica da się wyleczyć!
Bzdury z tym radykalnym spaleniem calych rodzin.Zgnilca da sie zwalczyc i to skutecznie przez... więcej ->

Pastuch przeciw kunom

     Kuna domowa jest bardzo uciążliwym problemem, zwłaszcza gdy się zadomowi w naszym bliskim otoczeniu. Skutki obecności kuny domowej na naszym poddaszu to pogryziona instalacja elektryczna, pogryzione deski, jak również nieprzyjemny zapach oraz nocne buszowanie. Kuny zasiedlają poddasza domków jednorodzinnych ponieważ znajdują tam schronienie, jest im ciepło i sucho. Swoje gniazda zakładają pod dachem w materiale termoizolacyjnym.

     Kuna domowa z łatwością potrafi przegryźć kable instalacji elektrycznej w domku jednorodzinnym, ponadto szybko i z łatwością potrafi zniszczyć warstwę ocieplenia budynku robiąc w nim kanały komunikacyjne do własnego użytku. Na poddaszu kuny załatwią także swoje potrzeby fizjologiczne, ich odchody wydzielają nieprzyjemny i bardzo silny zapach. Kuna to drapieżnik , którego aktywność jest największa po zmierzchu, wówczas gdy rozpoczyna swoje polowanie. Głównym pożywieniem drapieżnika są gryzonie (myszy, szczury), ale również poluje na ptaki i ich jaja. Nie pogardzi także żabą i owadami. Szkodnik może także zjadać nam owoce z drzewek owocowych.     Walka z kunami nie należy do prostych zadań, ponieważ drapieżniki choć bardzo uciążliwe i psotne, są objęte ochroną gatunkową. Na rynku są dostępne humanitarne pułapki żywochwytne, ale nie są one w stanie zabezpieczyć w 100 % naszego poddasza. Jednak kuny z poddasza trzeba, jak najszybciej wypłoszyć, jeśli nie chcemy być narażeni na bardzo drogi remont poddasza. Gdy zauważymy na naszym poddaszu szkody wyrządzone przez niechciane kuny domowe, warto skonsultować się z dobrym dekarzem, który powie nam, w jakim stopniu wpływają one na dalsze jego użytkowanie.

     Na początku prac związanych z wysiedleniem kuny z naszego poddasza, należy z niego usunąć wszystko to co je tam zwabia (ptaki, myszy, owady). Należy także dobrze zabezpieczyć okna oraz inne otwory znajdujące się na poddaszu, nie zaszkodzi także założenie opasek z drutu kolczastego na rynny dookoła domu.

     Skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się kun z naszego poddasza, jest zastosowanie pastucha przeciw kunom, który w sposób idealny pozwala zabezpieczyć nasze prywatne domy oraz inne budynki. System ogrodzenia elektrycznego na rynny, działa od razu w chwili kiedy kuna będzie próbowała wdrapać się na poddasze po rynnie. Drapieżnik wówczas spotka się z baterią elektryczną w postaci impulsu elektrycznego, dzięki czemu nabiera respektu przed próbą kolejnego wejścia, zazwyczaj takie niemiłe doznanie odstrasza kunę już na dobre. Przewód od pastucha przeciw kuną mocowany jest wzdłuż rynien tam gdzie zwierzę nie ma kontaktu z gruntem, a tym samum linia ogrodzenia nie musi być uziemiona. Jest to najlepsza metoda w walce z kunami, zapewni nam spokój, że na poddaszu naszego domu nie zamieszka żadna niechciana kuna.
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 9 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!