Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


~Zbigniew (2015-01-08, 11:54)
T: Dokładne wymogi co do hodowli kozy karpackiej
Witam wszystkich.

Chcę założyć hodowlę kozy karpackiej. Mam do dyspozycji... więcej ->
~podlasiak85 (2015-01-03, 10:36)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla królików
Witam hodowców królików. Jestem z podlaskiego i przymierzam się do hodowli królików tylko że ... więcej ->
~Łukasz (2014-12-16, 14:01)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam. Ogólne nie najgorzej wyszliśmy na gęsiach. Balotów słomy poszło około 300balotów.... więcej ->
~Łukasz (2014-06-30, 22:09)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam ;) ja ze swoim ojcem wzieliśmy 6200 gęsi. Szczerze Ciężko jest ale dajemy rade jedna gęś... więcej ->
anngra1960 (2014-01-22, 09:15)
T: Mam kunę!!!!
Witam. Od kilku lat miałam w domu lokatorkę-kunę.Nawet po remoncie dachu-fachowcy byli do d..y... więcej ->
~Arti (2014-01-06, 19:29)
T: Zgnilica da się wyleczyć!
Bzdury z tym radykalnym spaleniem calych rodzin.Zgnilca da sie zwalczyc i to skutecznie przez... więcej ->

Sucha dezynfekcja

Zwierzęta hodowlane
Zwierzęta hodowlane
     Stosowana w hodowli sucha dezynfekcja, nie powinna być traktowana jako zastępcza w stosunku do przeprowadzanej klasycznej dezynfekcji. Wszelkie dostępne posypki do suchej dezynfekcji charakteryzują się mniejszą skutecznością oraz mniejszym obszarem działania. Preparaty do suchej dezynfekcji mają pewną przewagę nad preparatami do mokrej dezynfekcji, bowiem suche posypki można bez obaw stosować w obecności zwierząt, ponieważ preparaty suche nie stanowią dla zwierząt żadnego zagrożenia. Stosowanie w hodowli suchej dezynfekcji pozwala na redukowanie bakterii chorobotwórczych na bieżąco.

     Dawniej bardzo często można było spotkać się z zastosowaniem wapna palonego do suchej dezynfekcji podłóg w chlewni. Ale stosowanie palonego wapna powodowało u zwierząt podrażnienia skóry, stosowanie tej metody w obecności zwierząt było niemożliwe. Obecnie na rynku mamy możliwość zastosowania skutecznego preparatu do suchej dezynfekcji pomieszczeń hodowlanych, w których trzymane są różne zwierzęta. Dobrej jakości preparat Dezosan Wigor może być stosowany w obecności drobiu, trzody chlewnej, bydła, koni, a także innych zwierząt futerkowych. Preparat do suchej dezynfekcji służy do ochrony sanitarnej drobiu, z tego względu środek cieszy się ogromną popularnością wśród hodowców gołębi, którzy używają Dezosan Wigor do dezynfekcji gniazd, ściółki, jak również miejsc przy poidłach. Preparat do suchej dezynfekcji Dezosan Wigor używany jest także w schroniskach dla zwierząt. Sposób zastosowanie preparatu jest bardzo prosty, należy rozprowadzić go na powierzchnię którą chcemy zdezynfekować, ilość dopasowujemy do wielkości zabrudzenia, czynność tą należy powtórzyć po upływie 7 dni. Gdy preparat jest użyty pierwszy raz, należy przeprowadzać dezynfekcję codziennie przez 3 dni, a następnie co 7 dni.

Maciora z prosiętami podczas karmienia
Maciora z prosiętami podczas karmienia
     Dobry i skuteczny preparat do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich musi charakteryzować się efektywnym zwalczaniem bakterii, wirusów oraz grzybów, powinien mieć długotrwałe działanie. Ponadto musi minimalizować występowanie larw i much, zmniejszać ilość amoniaku, charakteryzować się nietoksycznością, osuszaniem dezynfekowanych powierzchni oraz możliwością stosowania go w obecności zwierząt. Dobry preparat można stosować na każdą powierzchnię np. kojce, posadzki rusztowe, ściółki, drogi komunikacyjne itp. Przy przeprowadzaniu dezynfekcji należy zwrócić uwagę na miejsca szczególnie narażone na bytowanie drobnoustrojów, czyli na podłogę wokół automatów paszowych, przy poidłach oraz na miejsca gdzie zwierzęta wydalają odchody.

     suchej dezynfekcji pozwala na bieżące redukowanie drobnoustrojów w hodowli zwierząt. Szczególnie ważne jest to na tak zwanych porodówkach, gdzie młode zwierzęta są najbardziej wrażliwe na działanie patogenów w ich otoczeniu. Sucha dezynfekcja ma także duże znaczenie na dobrostan macior, ponieważ eliminuje szkodliwe drobnoustroje, które mogą doprowadzić do zapalenia wymienia. do suchej dezynfekcji Dezosan Wigor pozwala na utrzymanie w chlewni optymalnego mikroklimatu. Regularne przeprowadzanie suchej dezynfekcji pozwala na redukowanie stężenia odorów w atmosferze danego obiektu.

Trzy krowy na pastwisku
Trzy krowy na pastwisku
     Sucha dezynfekcja pozwala na ograniczenie populacji much na obiekcie hodowli, ponadto pozwala na ograniczenie larw owadów. Tą metodę dezynfekcji można stosować w obiektach gdzie jest stosowany system chowu ściółkowy oraz bezściółkowy. Preparaty do suchej dezynfekcji nie są drogie, dlatego warto zainwestować w ten rodzaj ochrony własnej hodowli przed bakteriami chorobotwórczymi.
Preparat do suchej dezynfekcji pozwoli nam na zwiększenie bezpieczeństwa utrzymywanych przez nas zwierząt.
Komentarze (3)
Autor: ~Maciek     (2019-07-23,  13:13:15)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 83.29.32.168)Odpowiedz
Temat:

sucha dezynfekcja działa


Ja nie wierzyłem w te wszystkie proszki, teraz na swoim przykładzie zobaczyłem jak wyleczyły mi zapalenia i od 3 lat kiedy stosuję Dekamix nie ma śladu :)
1350 zł za tonę to najlepsza cena w porównaniu do Dezosanu czy Sandezii. [->]
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~Marcin1977     (2019-02-28,  15:05:06)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 83.4.190.92)Odpowiedz
Temat:

Dezynfekcja


Też polecam tą Sandezję, kiedyś stosowałem Dezosan, ale ta nowa dezynfekcja jest dużo lepsza.
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~Karol     (2018-10-16,  22:05:53)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 89.64.52.46)Odpowiedz
Temat:

Preparat sandezia


Ja polecam produkty firmy sandezia stosuję od ponad roku i jestem zadowolony https://sandezia.com/
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 3minusplus 10 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!