Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


~Zbigniew (2015-01-08, 11:54)
T: Dokładne wymogi co do hodowli kozy karpackiej
Witam wszystkich.

Chcę założyć hodowlę kozy karpackiej. Mam do dyspozycji... więcej ->
~podlasiak85 (2015-01-03, 10:36)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla królików
Witam hodowców królików. Jestem z podlaskiego i przymierzam się do hodowli królików tylko że ... więcej ->
~Łukasz (2014-12-16, 14:01)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam. Ogólne nie najgorzej wyszliśmy na gęsiach. Balotów słomy poszło około 300balotów.... więcej ->
~Łukasz (2014-06-30, 22:09)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam ;) ja ze swoim ojcem wzieliśmy 6200 gęsi. Szczerze Ciężko jest ale dajemy rade jedna gęś... więcej ->
anngra1960 (2014-01-22, 09:15)
T: Mam kunę!!!!
Witam. Od kilku lat miałam w domu lokatorkę-kunę.Nawet po remoncie dachu-fachowcy byli do d..y... więcej ->
~Arti (2014-01-06, 19:29)
T: Zgnilica da się wyleczyć!
Bzdury z tym radykalnym spaleniem calych rodzin.Zgnilca da sie zwalczyc i to skutecznie przez... więcej ->

Inkubacja jaj

Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości jaja przenoszone są z magazynu do inkubatora.
Jest kilka rodzajów inkubatorów o różnych pojemnościach oraz wiele typów adapterów do jaj różnorakich wielkości . Zasadniczo, inkubator jest to skrzynia, w której przetrzymuje się i obraca jaja przy zachowaniu odpowiedniej temperatury, wilgotności i wentylacji. Dobrze zaprojektowany inkubator powinien utrzymać temperaturę z dokładnością 1/4 oF i poziom wilgotności z dokładnością 1%.

Część funkcji jest standardowa zarówno dla małych jak i większych inkubatorów. Automatyczne obracanie jaj w zależności od inkubatora realizowane jest z różną częstotliwością. Zalecane jest aby odbywało się co 2 a najlepiej co 4 godziny.

Nawilżaczy do inkubatorów jest kilka rodzajów.
Niektóre nawilżacze są uruchamiane za pomocą mokrych termometrów, podczas gdy inne utrzymują wilgotność za pomocą prostego zbiornika wodnego umieszczonego wewnątrz komory inkubatora. Powierzchnia tego zbiornika jest tak dopasowana, aby zapewnić nawilżenie na poziomie odpowiednim do kubatury inkubatora. Oba te systemy mogą być wykorzystywane efektywnie współbieżnie. Dobrze jest bowiem zapewnić awaryjną kontrolę temperatury na wypadek gdyby jeden z systemów zawiódł . Należy pamiętać, że temperatura, wilgotność, wentylacja i obracanie jaj są ważnymi czynnikami w podczas inkubacji.

Rozważmy różnice między inkubatorami z wymuszonym i nie wymuszonym systemem nawilżania. Inkubatory z wymuszonym obiegiem utrzymują spójnie temperaturę i wilgotność w całej komorze inkubatora dzięki czemu regulacja temperatury jest dokładniejsza i szybsza. Ma to szczególne znaczenie po otwarciu drzwi w komorze inkubatora, wówczas temperatura i wilgotność ustala się zdecydowanie szybciej na właściwy poziom.

W inkubatorach bez wymuszonego systemu nawilżania, odczyty temperatury mogą być mylące potrzebny jest bowiem zbiornik wodny o pewnej (dużej) powierzchni. Temperatura w takich inkubatorach musi być monitorowana na poziomie jaj ponieważ temperatura ta może się znacznie różnić w różnych miejscach komory inkubatora. Inkubatory z wymuszonym system nawilżania są bardziej polecane

Temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu mieszkania inkubatora powinny być kontrolowane i stabilne. Miejsce inkubatora w stabilnym środowisku, wolne projektów oraz z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Pisklęta mogą być wylęgane w komorze inkubatora. Jednak w momencie w komorze lęgowej pojawia się bardzo dużo pyłu od wysychających piskląt. Wylęganie piskląt w oddzielnym urządzeniu (klujnika) eliminuje możliwość skażenia inkubatora. Temperatura i wilgotność mogą wówczas być również lepiej ustawione, jeżeli odrębne urządzenia wykorzystywane są do inkubacji i wylęgu. Inkubator a także klujnik powinien być wykonany z urządzeń które łatwo się czyści i dezynfekuje.
Żródło:
Komentarze (5)
Autor: ~nieznany xd     (2015-04-27,  20:08:20)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 213.158.219.113)Odpowiedz
Temat:

Mam pytanko


Kiedy przy prześwietlaniu widać żyłki w inkubowanym jajku?
Autor: ~Ando56     (2014-03-15,  09:11:58)      [odpowiedzi: 1]     (IP: 82.160.108.131)Odpowiedz
Temat:

Ułożenie jaj w inkubatorze


Witam Mm pytanie Czy jaj w inkubatorze moga lezec poziomo Prosze o odpowiedz
Autor: ~diabollo     (2013-12-08,  17:59:24)      [odpowiedzi: 1]     (IP: 195.88.144.53)Odpowiedz
Temat:

układanie jaj w inkubatorze


witam wszystkich hodowców drobiu mam do was pytanie jestem początkujący i nie wiem na 100% . mam inkubator i chce zacząć inkubowanie i czy jaja układa się ostrym końcem jaja kurze w dół czy w górę bardzo proszę o radę i czy jaja... [->]


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 1minusplus 7 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Ogłoszenia


Tytuł: Koza mleczna
Kupię kozę mleczna. Dająca mleko. Około 3-4 l