Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


~Zbigniew (2015-01-08, 11:54)
T: Dokładne wymogi co do hodowli kozy karpackiej
Witam wszystkich.

Chcę założyć hodowlę kozy karpackiej. Mam do dyspozycji... więcej ->
~podlasiak85 (2015-01-03, 10:36)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla królików
Witam hodowców królików. Jestem z podlaskiego i przymierzam się do hodowli królików tylko że ... więcej ->
~Łukasz (2014-12-16, 14:01)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam. Ogólne nie najgorzej wyszliśmy na gęsiach. Balotów słomy poszło około 300balotów.... więcej ->
~Łukasz (2014-06-30, 22:09)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam ;) ja ze swoim ojcem wzieliśmy 6200 gęsi. Szczerze Ciężko jest ale dajemy rade jedna gęś... więcej ->
anngra1960 (2014-01-22, 09:15)
T: Mam kunę!!!!
Witam. Od kilku lat miałam w domu lokatorkę-kunę.Nawet po remoncie dachu-fachowcy byli do d..y... więcej ->
~Arti (2014-01-06, 19:29)
T: Zgnilica da się wyleczyć!
Bzdury z tym radykalnym spaleniem calych rodzin.Zgnilca da sie zwalczyc i to skutecznie przez... więcej ->

Hodowla koni

Czarny koń
Czarny koń
      Hodowla koni wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, aby przebiegała prawidłowo niezbędna jest bardzo higieniczna i dobrze wyposażona stajnia, w której konie będą się czuły bardzo komfortowo, nie można także pominąć zapewnienia odpowiedniej pielęgnacji.

      Konie należą do bardzo wymagających zwierząt, z tego to powodu hodowla koni danej rasy wiąże się z dostosowaniem do jej potrzeb, aby zapewnić dobre wyniki pracy hodowlanej. Przed rozpoczęciem hodowli, należy bardzo skrupulatnie pogłębić swoją wiedzę na temat hodowli koni, ponieważ zdobyta wiedza wskaże nam drogę jaką mamy zmierzać, aby w przyszłości pozyskać dobre wyniki i być dumnym ze swojej pracy. Na samym początku należy się zastanowić w jakim kierunku hodowla ma zmierzać tzn. jej cel i rasa, ponieważ to wyznaczy nam warunki hodowlane jakie musimy spełnić by hodowla miała sens. Hodowca powinien przeprowadzić odpowiednią selekcję, musi wybrać odpowiednią rasę koni, zaczynając od wyboru odpowiedniej klaczy a następnie ogiera. Wybór odpowiednich koni przełoży się potem na pozyskaniu zwierząt o najlepszych cechach rasowych. Wybierając konie do hodowli, należy zwrócić szczególną uwagę na budowę ciała, stan fizyczny oraz na cechy, które potem będą przekazywane źrebiętom. Gdy cel hodowli zostanie określony, możemy przystąpić do zapewnienia odpowiednich warunków bytowych w stajni, jak również możemy zająć się pozyskaniem pożywienia i zapewnieniem odpowiedniej pielęgnacji.

      Poza stajnią i innymi upodobaniami dla koni, nie można pominąć zapewnienia dobrych pastwisk oraz o odpowiednio zróżnicowanych pasz dla koni, które muszą być najwyższej jakości, bogate w witaminy i mikroelementy oraz sole. W hodowli koni, bardzo duża czujność o ostrożność należy zachować w chwili pojawienia się małych źrebiąt. Zwierzęta nie mogą być skazane na ciasne pomieszczenia, w których panuje brak ruchu. Konie muszą mieć zapewniony dostęp do słońca (według potrzeb - ze słońcem nie ma co przesadzać) oraz do wybiegów na świeżym powietrzu, ponieważ uwielbiają ruch. Praca przy hodowli koni nie należy do łatwych, ale większość hodowców wiąże tą pracę ze swoją pasją życiową. Hodowla koni wiąże się z bardzo dużym nakładem finansowym, dlatego coraz miej osób decyduje się na tego rodzaju przedsięwzięcie. Zyski w hodowli koni wynikają nie tylko ze sprzedaży koni rasowych, lecz także z prowadzoną przy stadninie szkoły jeździeckiej.
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 9 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Ogłoszenia


Tytuł: Pawilony, klatki, sprzęt do hodowli norek
Sprzedam kompletne pawilony do hodowli norek, blacha i pawilony 3 letnie.
Gotowe do...Tytuł: ostrzałka
Mam do sprzedania ostrzałkę marki AESCULAP typu GV537 230V przeznaczoną do ostrzenia...