![]() |
Nagrzewnica wodna do budynków inwentarskich |
Nagrzewnice wodne charakteryzują się wieloma zaletami miedzy innymi swoją niewielką budową w stosunku do całej swojej mocy, małym ciężarem, dużym zasięgiem nadmuchu ciepłego powietrza, niskim zużyciem energii elektrycznej przez wentylatory, małą pojemnością wody, możliwością pozyskania dużych wydajności grzewczych, wysoką sprawnością odbioru ciepła przez powietrze z powierzchni ożebrowanej wężownicy oraz dogodną ceną.
Nagrzewnicę wodną dobieramy po wcześniejszym oszacowaniu zapotrzebowania ciepła w całym ogrzewanym obiekcie. Aby dobrze oszacować ilość urządzeń należy zapoznać się z kubaturą, ze stopniem ocieplania, z temperaturą zewnętrzną i wewnętrzną oraz z wentylacją kurnika. Aby nagrzewnice dobrze funkcjonowały należy im zapewnić źródło ciepła, pompę obiegową oraz elementy przepływu wody grzewczej.
Nagrzewnice mają swoje pewne wymagania, między innymi potrzebują szybszego przepływu wody grzewczej w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami w tej samej instalacji, jest to spowodowane szybszym odbiorem ciepła przez wentylator z wężownicy. W wyniku czego zaleca się aby nagrzewnice wodne pracowały w takiej instalacji jakiej wymagają w osobnym obiegu z własną pompą, aby nie zakłócały swoją pracą przepływu wody w obiegu innych odbiorników ciepła, czyli innych grzejników. Przy użytkowaniu nagrzewnicy wodnej nie możemy zapomnieć o zaworach odcinających przed nagrzewnicą, o zaworach równoważących przepływ wody (w dużych instalacjach) oraz o zastosowaniu odpowietrzników ciepła, chyba że nagrzewnica jest już w nie uposażona.
![]() |
Nagrzewnica wodna od budynków inwentarskich |