Pomieszczenia i warunki utrzymania Pekinów
Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


~Zbigniew (2015-01-08, 11:54)
T: Dokładne wymogi co do hodowli kozy karpackiej
Witam wszystkich.

Chcę założyć hodowlę kozy karpackiej. Mam do dyspozycji... więcej ->
~podlasiak85 (2015-01-03, 10:36)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla królików
Witam hodowców królików. Jestem z podlaskiego i przymierzam się do hodowli królików tylko że ... więcej ->
~Łukasz (2014-12-16, 14:01)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam. Ogólne nie najgorzej wyszliśmy na gęsiach. Balotów słomy poszło około 300balotów.... więcej ->
~Łukasz (2014-06-30, 22:09)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam ;) ja ze swoim ojcem wzieliśmy 6200 gęsi. Szczerze Ciężko jest ale dajemy rade jedna gęś... więcej ->
anngra1960 (2014-01-22, 09:15)
T: Mam kunę!!!!
Witam. Od kilku lat miałam w domu lokatorkę-kunę.Nawet po remoncie dachu-fachowcy byli do d..y... więcej ->
~Arti (2014-01-06, 19:29)
T: Zgnilica da się wyleczyć!
Bzdury z tym radykalnym spaleniem calych rodzin.Zgnilca da sie zwalczyc i to skutecznie przez... więcej ->

Pomieszczenia i warunki utrzymania Pekinów

Kaczka Pekin
Kaczka Pekin
      Kaczki Pekin charakteryzują się wysoką odpornością, są ptakami mało wrażliwymi na niekorzystne warunki panujące w ich środowisku wewnętrznym i zewnętrznym. Młode Pekiny charakteryzują się bardzo wysoką przeżywalnością oraz wytrzymałością, są bardzo łatwe w pielęgnacji oraz chowie. Pekiny bardzo szybko adoptują się w różnych systemach chowu. Pekiny dobrze aklimatyzują się w intensywnej hodowli fermowej, jak również w różnych przydomowych chowach. Ptaki nadają się także do hodowli amatorskiej, nastawionej na hodowlę Pekinów jako ptaków ozdobnych, w hodowlach tych, ptaki przeważnie są trzymane w wolierach z dostępem do niewielkiego zbiornika wodnego. Pikiny należą do kaczek, które mają małe wymagania co do budynków w jakich przebywają, do wyposażenia oraz powierzchni użytkowej w ich chowie.

      Po mimo tego, iż kaczki Pekin mała małe wymagania co do ich chowu, hodowca powinien zapewnić im jednak te warunki hodowlane, które są dla kaczek niezbędne. Pekiny w hodowli najlepiej się rozwijają, gdy mają zapewnione odpowiednie warunki. Budynki w których są trzymane młode kaczęta do odchowu należy wyposażyć w okna, zaś przy budynkach w których trzymane są stare kaczki musza znajdować się wybiegi. Kaczki Pekin są bardzo płochliwe, w budynkach w których nocują należy umieścić sztuczne światło o barwie białej lub niebieskiej o niskim natężeniu, światło uspokaja ptaki podczas nocy.

      Temperatura powietrza w wychowalniach dla kaczek powinna wynosić około 18°C, pod promiennikiem temperatura powinna wynosić około 30°C. Wraz z wiekiem ptaków, hodowca musi regulować temperaturę pod sztuczną kwoką (promiennikiem) poprzez podnoszenie jej do góry.

      Odpowiednia wentylacja w kacznikach ma ogromny wpływ na odchów ptaków, wentylacja prawidłowo funkcjonująca grawitacyjna bądź mechaniczna, usuwa ogromne ilości szkodliwych gazów oraz wilgoci. Wilgotność powietrza w kacznikach powinna wynosić od 60 do 70%.

      Kaczki Pekin nie tylko piją wodę ale także się nią chlapią, dlatego są ptakami, które wykorzystują duża ilość wody. Hodowca powinien zaopatrzyć swoją hodowlę Pekinów w specjalne tace z siatką pod poidłami, które uniemożliwiają moczenie ściółki. Dla dużych kaczek powinno się stosować koryta, które są zabezpieczone po środku prętem, co uniemożliwia kaczką wchodzenie do wody.      Młode kaczki z początku muszą mieć podawany pokarm (paszę) na wytłaczankach lub w małych specjalnych karmidłach, dorosłe kaczki jedzą z koryt lub z półautomatów. W specjalistycznych półautomatach do karmienia kaczek, znajduje się tacka oraz stożek z paszą. Gdy kaczki wyjadają paszę z tacki, mieszanka pokarmowa sama wysypuje się z karmidła i tym samym uzupełnia tacki na nowo w pokarm.

      Budynki, w których znajdują się kaczniki oraz w których pozyskuje się jaja, trzeba wyposażyć w gniazda. Gniazda powinny mieć wymiar 40x50cm, na jedno gniazdo przypadają zazwyczaj 3-4 kaczki. Hodowca powinien zaopatrzyć się w odpowiednią ilość gniazd, czym na pewno zapobiegnie w swojej hodowli znoszeniu jaj, przez kaczki na ściółce.

      W hodowli kaczki Pekin należy stosować chłonną ściółkę tzn. słomę lub wióry, należy ją dościelać w miarę zabrudzeń. Hodowca po każdym odchowie, musi wymienić całą głęboką ściółkę, podłoga musi być odpowiednio umyta i starannie zdezynfekowana.
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 5 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!