Hodowla kaczki Pekin
Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


~Zbigniew (2015-01-08, 11:54)
T: Dokładne wymogi co do hodowli kozy karpackiej
Witam wszystkich.

Chcę założyć hodowlę kozy karpackiej. Mam do dyspozycji... więcej ->
~podlasiak85 (2015-01-03, 10:36)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla królików
Witam hodowców królików. Jestem z podlaskiego i przymierzam się do hodowli królików tylko że ... więcej ->
~Łukasz (2014-12-16, 14:01)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam. Ogólne nie najgorzej wyszliśmy na gęsiach. Balotów słomy poszło około 300balotów.... więcej ->
~Łukasz (2014-06-30, 22:09)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam ;) ja ze swoim ojcem wzieliśmy 6200 gęsi. Szczerze Ciężko jest ale dajemy rade jedna gęś... więcej ->
anngra1960 (2014-01-22, 09:15)
T: Mam kunę!!!!
Witam. Od kilku lat miałam w domu lokatorkę-kunę.Nawet po remoncie dachu-fachowcy byli do d..y... więcej ->
~Arti (2014-01-06, 19:29)
T: Zgnilica da się wyleczyć!
Bzdury z tym radykalnym spaleniem calych rodzin.Zgnilca da sie zwalczyc i to skutecznie przez... więcej ->

Hodowla kaczki Pekin

łać.Anas Peking
Kaczka rasy Pekin
Kaczka rasy Pekin
      Kaczki rasy Pekin (łać.Anas Peking) są bardzo popularne oraz chętnie hodowane w Polsce. Stanowią one rasę o wielostronnej użytkowości. Kaczki Pekin charakteryzują się dostarczaniem dużej ilości dobrego mięsa, tłuszczu, jaj, a także posiadają na sobie piękne pierze oraz puch pościelowy. Kaczki posiadają duża odporność na różnorodne choroby, ich hodowla nie jest trudna, nie ma specjalnych wymagań, ponadto kaczki bardzo szybko rosną i przybierają na wadze.
Kaczka Pekin na dwa typy: Pekiny amerykańskie i Pekiny niemieckie. Kaczka Pekin typu niemieckiego, jest ptakiem wystawowym, a kaczka Pekin typu amerykańskiego, jest ptakiem użytkowym - ten typ popierany jest w naszym kraju.

      Odpowiednio wyrośnięta kaczka Pekin typu użytkowego posiada długi tułów, który jest nieco uniesiony do góry (nie jest pionowy). Charakteryzuje się średnią wielkością, samce kaczki Pekin w wieku 6 miesięcy osiągają wagę około 4 000g, a samice około 2500-3000g. Głowa ptaków jest dość duża, wyraźnie płaska, znajduje się na niej wysokie czoło. Głowa jest słabo oddzielona od grubej, silnie umięśnionej szyi. Pekiny posiadają długi silnie umięśniony mostek, ich szyja jest krótka, ale także dobrze umięśniona. Skrzydła kaczek Pekin są duże i bardzo dobrze zbudowane. Brzuch ptaków ma słabo rozwinięte podbrzusze. Nogi ptaków tej rasy mają barwę pomarańczową, nie są wysokie, są przesunięte w stronę kupra, zawsze szeroko rozstawione, palce są spięte błoną pławną. Dziób Pekinów tak jak nogi, są koloru pomarańczowego, oczy maja barwę ciemnoniebieską.

Kaczki Pekin
Kaczki Pekin
      Kaczki Pekin posiadają bardzo gęste upierzenie, z obfitym podkładem puchowym. Pióra ptaków są białe z nieco lekkim odcieniem kremowym, które jest wyraźnie silniejsze u kaczek starszych. Kaczory rasy Pekin posiadają u nasady ogona charakterystyczne zakręcone piórka (stanowi to cechę rozpoznawczą kaczorów, dzięki niej można z łatwością odróżnić kaczora od kaczki). Widoczne różnice między kaczorem a kaczką, są także znaczące w wyglądzie steku. Rozchylając otwór odbytowy u kaczora, zwłaszcza w okresie od grudnia do maja, można zauważyć nieco zwinięte prącie, natomiast u kaczki widoczna będzie tylko pofałdować na różowa błona steku. Ptaki można odróżnić także poprzez ich głos, ponieważ głos kaczora jest cichy, gardłowy i ochrypły, a kaczki na każdy, nawet najmniejszy hałas odpowiadają wrzaskliwym głośnym kwakiem.

Kaczki Pekin w budynku inwentarskim
Kaczki Pekin w budynku inwentarskim
      U kaczek Pekin okres pierzenia trwa zazwyczaj około 3 miesięcy, jego początek rozpoczyna się w 11 tygodniu życia, a trwa do około 20-24 tygodni. Hodowca chcąc przeznaczyć swoje kaczki na sprzedaż, powinien pomyśleć o tym, aby sprzedać kaczki przed rozpoczęciem się jej okresu pierzenia, później Pekiny słabiej przyrastają na wadze, ponieważ pobraną karmę bowiem zużywają na wytworzenie piór. Podczas okresu pierzenia się, kaczką Pekin cały czas odrastają pióra, tak zwane pałki, które są trudne do usunięcia po uboju. Pałki pozostałe w skórze psują jej wygląd oraz jakość tuszki.
Komentarze (1)
Autor: ~JACEK     (2016-11-22,  06:13:16)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 31.0.64.196)Odpowiedz
Temat:

Pierze gęsie kacze


Kupię każdą ilość pierza kaczego lub gęsiego
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 3 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Ogłoszenia


Tytuł: Pawilony, klatki, sprzęt do hodowli norek
Sprzedam kompletne pawilony do hodowli norek, blacha i pawilony 3 letnie.
Gotowe do...Tytuł: ostrzałka
Mam do sprzedania ostrzałkę marki AESCULAP typu GV537 230V przeznaczoną do ostrzenia...