Trwa ładowanie
Serwis Nowoczesnego Hodowcy

Polecamy:

Forum rolnicze

Interesuje cię tematyka rolnicza, szukasz informacji, porady. Chcesz się o coś zapytać? Forum rolnicze www.rolnik-forum.pl to właściwy adres


Najciekawsze komentarze


~Zbigniew (2015-01-08, 11:54)
T: Dokładne wymogi co do hodowli kozy karpackiej
Witam wszystkich.

Chcę założyć hodowlę kozy karpackiej. Mam do dyspozycji... więcej ->
~podlasiak85 (2015-01-03, 10:36)
T: Re: Komentarze na temat: Hodowla królików
Witam hodowców królików. Jestem z podlaskiego i przymierzam się do hodowli królików tylko że ... więcej ->
~Łukasz (2014-12-16, 14:01)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam. Ogólne nie najgorzej wyszliśmy na gęsiach. Balotów słomy poszło około 300balotów.... więcej ->
~Łukasz (2014-06-30, 22:09)
T: Re: Hodowla Gęsi
Witam ;) ja ze swoim ojcem wzieliśmy 6200 gęsi. Szczerze Ciężko jest ale dajemy rade jedna gęś... więcej ->
anngra1960 (2014-01-22, 09:15)
T: Mam kunę!!!!
Witam. Od kilku lat miałam w domu lokatorkę-kunę.Nawet po remoncie dachu-fachowcy byli do d..y... więcej ->
~Arti (2014-01-06, 19:29)
T: Zgnilica da się wyleczyć!
Bzdury z tym radykalnym spaleniem calych rodzin.Zgnilca da sie zwalczyc i to skutecznie przez... więcej ->
Wątek do artykułu:

Pułapki na kuny i łasice

Dodaj nowy wątek

Komentarze na temat: Pułapki na kuny i łasice

2012-10-21,  07:32:59
Nie znam nikogo, kto by chciał otrzymać kunę w \"prezencie\".
Możesz ją wypuścić , ale przynajmniej ze 20-30 km od domu, bo kuny potrafią mieć swój rewir do 6k, jak będzie za blisko puszczona , to wróci.
A tak znajdzie sobie inny dom do zamieszkania i kto inny będzie miał z nią problemy.A patrząc na problem od strony tego , do kogo ma się wprowadzić te kuna , to najlepiej ją zabić, żadne \"wywożenie do lasu\" nie ma sensu, ten zwierzak i tak wróci do ludzi.
~Korek
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 95.49.43.234
2012-10-27,  19:11:49
Kuny rozpanoszyły się w ciągu ostatnich 2 lat. W aucie najlepiej umieścić kostki domestosa, byle nie o zapachu leśnym i spryskać przewody specjalnym płynem /skuteczne i wypróbowane!/.A w domu trzymać psa a przynajmniej rozkładać psią sierść na strychu czy piwnicy.
~kr
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 31.63.178.244
2012-11-01,  11:23:48
najlepsze na kuny sa zelaza raz a skutecznie chociaz ogolnie zabronione
~pozdro
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 138.188.100.248
2012-11-16,  10:19:31
Tez mam ten problem, w domu pod miastem. Do tej pory nie wiedziałam co to jest a są ok 2 lat. Myśleliśmy że to wiewiórki bo takowe widzieliśmy a tej szantrapy nigdy, ale po przeczytaniu info w internecie wszystko wskazuje na to że to kuny. Nawet odchody takie jak ich, powyciągana wełna z ocieplenia, zniszczona podbitka i nocne hałasy od ok 1 w nocy do 5. Aż się boję pomyślec co tam się dzieje pod dachem. Kupiliśmy pułapkę ale nie chce się złapac, od 3 dni stoi i nic. Co prawda ja jej tez nie słyszę , może chwilowo sobie poszła. ale i tak będę walczyć.
~alamalinka
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 31.60.120.230
2012-11-22,  13:13:43
Witam. Na moim osiedlu również istnieje problem kun na poddaszach. Mnie on nie dotyczył do tego roku. Pewnej nocy obudziły mnie jednak harce na strychu. Sytuacja powtórzyła się kilkakrotnie. Zacząłem szukać informacji na temat metod pozbycia się tych zwierzaków. Po przeczytaniu tego forum i kilku innych informacjach byłem zdruzgotany. Postanowiłem działać szybko (nim umrę z niewyspania, smrodu lub zbankrutuję wymieniając wydrapaną wełnę i poszatkowaną więźbę). Najpierw łagodnie (klatka żywołowna). Nim ją zamówiłem zlustrowałem jednak dokładnie podbitkę mojego nowego (4 lata) domu. Z wpisów innych wynikało, że te bestie potrafią przecież prawie wszystko. Podbitka okazała się nienaruszona ale w przestrzeni pomiędzy dachówkami a podbitką (tam gdzie biegnie rynna) znalazłem 30 centymetrową niedoróbkę. Ukończyłem więc to co pominęli dekarze i od tamtej pory (miesiąc czasu) mam idealny spokój.
Przyjrzałem się wtedy podbitkom sąsiadów, którzy narzekają na niechcianych lokatorów. U każdego z nich znalazłem ewidentne zaniedbania w podbitkach.
Moje spostrzeżenie jest więc takie, że cudów nie ma i jeśli nie ma wejścia to futrzak nie wlezie. Może więc lepiej zamiast płacić po latach męczarni dziesiątki tysięcy za naprawy dachu czy stosować nieskuteczne metody łapania czy tępienia zwierzaków, może najpierw warto dokonać drobnych napraw w podbitce i jej okolicach.
~Zwycięzca?
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 31.175.239.161
2012-12-24,  12:11:20
Kunami zajmuję się już prawie 19 lat. Co kuna potrafi: chodzi pionowo po wszystkim oprócz szkła, skacze w górę ponad 2,7 m / widziałem na własne oczy skoki na wysokość 3,3 m i 3,6 m ale to były kuny giganty/, w poziomie skacze ponad 5 m, wchodzi w otwory o średnicy ok. 2 cm. nie są dla niej przeszkodą wróblówki, wchodzi do wełny mineralnej aby wyczesać ze swojego futra przede wszystkim świerzbowca i inne insekty skracające życie. Pod dach przychodzi tylko kuna domowa, nie spotkałem jej tropów poza terenem zabudowanym. Plaga kun jest coraz większa gdyż kiedyś kuna od urodzenia była zżerana przez świerzbowca była w kiepskiej kondycji i jej rodzone młode też były zakażone świerzbowcem od urodzenia. Teraz mając co krok salony kosmetyczne cieszy się doskonałym zdrowiem i jej młode także. Kuna nie ma żadnego okresu ochronnego. Polować na nie z broni palnej nie można bo jak chyba niektórym wiadomo nie wolno polować bliżej niż 300 m od zabudowań a w takiej odległości kuna jest sporadycznie. Nikt nie ma swojej osobistej kuny. Przychodzi ta, której dokuczają pasożyty. Przed laty na jednym strychu złapałem w ciągu 4 tygodni pięć kun. Wywożenie kun jest niecelowe - kuna z nadajnikiem wywieziona ponad 60 km od miejsca złapania po 2 dobach wróciła. teraz samochody: jak każdy drapieżnik kuna połyka kawałki pokarmu zalegające później w żołądku i aby szybko zlikwidować ten ciężar musi podgrzać kwasy żołądkowe /każdy podgrzany kwas wchodzi szybciej w reakcję/. Proszę zwrócić uwagę, że wyszarpanie wygłuszenia pod maską jest prawie zawsze nad głowicą bo jest jej ciasno i robi sobie miejsce. Temu kto wymyślił, że kuna ZJADA izolację z przewodów proponuję zrobić to samemu i przestać opowiadać bzdury. Kuna musi ścierać zęby i dlatego gryzie co ma pod szczękami. Kiedyś, gdy kominy nie miały izolacji termicznej kuny przychodziły na strychy, teraz jedyny dostęp do ciepła mają w samochodach, które jechały późną porą wieczorną /pojęcie wieczór dla kun zapadnięcie zmroku i pierwszy twardy sen potencjalnych ofiar/. Teraz temat ultradźwięków: zakres słyszalności kun kończy się w okolicach 14kHz . Kiedyś zrobiłem eksperyment i do wszystkich ówcześnie oferujących różności przeciwko kunom wysłałem meila aby bez względu na koszty przyjechali i Z GWARANCJĄ zabezpieczyli mi dom przed kunami, do dziś nie mam odpowiedzi. Odchody tygrysa, sierść psa, domestos są tak samo skuteczne jak perfumy - to nowy zapach, który wywołuje ostrożność ale po jakimś czasie staje się obojętny.
Gdyby pozbywanie się kun było łatwe i proste byłyby setki firm usługowych a tak nie jest. W całej UE wiem tylko o 22 takich firmach, bo problem dotyczy nie tylko Polski.
~PAI
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 77.223.197.101
2013-01-10,  12:20:14
Czy ktoś, kto naprawiał dach (a właściwie izolację i folię) może mi napisać jak ją naprawiał ( od wewnątrz czy od zewnątrz budynku)i jaki był koszt naprawy? W moim przypadku dom jest jeszcze niezamieszkały i zastanawiam się nad zdjęciem płyt g-k i naprawą.
~wpr
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 31.11.132.97
2013-01-19,  21:46:31
Wszyscy narzekają, nic nie można poradzić itp. a to że przechodzą przez 2 cm otwory trochę mnie rozbawiło. Kuny to sprytne i inteligentne zwierzęta to 100% prawda. Czy da się je przechytrzyć i złapać? W dzisiejszych czasach wszyscy przyzwyczajają nas do natychmiastowego działania i takiego oczekujemy od każdego produktu który kupujemy. I wszystko jest ok ale tu mamy do czynienia z żyjącą inteligentną istotą ( bardzo krwiożerczą to prawda ale na swój sposób myślącą ) łatwo skóry nie odda. Wszyscy myśliwi wiedzą o tym że zwierzę trzeba przechytrzyć. Zakładamy karmisko gdzie pozostawiamy jajko lub mały kawałek mięsa codziennie a po jakimś czasie kiedy kuna odwiedza karmisko regularnie stawiamy tam pułapkę. Kupujemy z rozwagą a nie pułapkę o wymiarach 50x10x10 i ufamy cenie 40 zł za pułapkę na kunę. Trzeba zainwestować trochę więcej kupić odpowiednich rozmiarów najlepiej przelotową min. 100x17x20. Uwierzcie da się tylko cierpliwości rozwagi i sprytu wam życzę a uda się. Pozdrawiam
~Tadzio
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 37.109.48.161
2013-02-11,  09:46:33
Mam problem z kuną jest na dachu8 i w nocy tłucze się przychodzi ze strony stodoły nie wiem jaką pułapke zastosować prosze o poradę.....
~dominik
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 83.4.9.75
2013-02-14,  03:35:37
Witam u mnie 3,30 a ta chadra halasuje jak cholera, od dwoch dni stoi zywolapka z jajkiem obsmarowanym maslem i natluczonym- niestety poki co efektu brak, jutro planuje wsadzic skrzydelko , szlak mnie trafia , 3 rok walczymy z kunami, wczesniej pomagal spray brox teraz juz nie dziala a one niszcza mi dach:(
~miska
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 77.79.252.18
2013-02-17,  16:08:02
Ja tam jestem miłośnikiem zwierząt, dlatego chcę swoją kunę nauczyć plywać. Kupiłem już chwytacz i jak tylko ją złapię to pojadę nad rzekę i przeprowadzę lekcję pływania bo kuna by mogła żyć w naturalnych warunkach musi umieć pływać. Odradzam zabijanie bo jest pod ochroną a nie może być tak by za zniszczone ocieplenie dachu biedna kunka była zabita, przecież to tylko ocieplenie budynku a ile pożytku z takiej kuny!! hoho!!!zwierzątkom trzeba pomagać, dlatego nauka pływania jest niezbędna./ Bobry potrafią pływać to i kuna się nauczy - jak będzie chciała oczywiście!! nic na siłę:)!
~TU... .
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 31.175.26.181
2013-02-17,  17:46:14
Czytając te wasze komentarze utwierdzam się w przekonaniu że mój sposób na kuny i wszelkie podobne k.....wo jest najwłaściwszy. Te piękne zwierzątka NALEŻY UCZYĆ PŁYWAĆ. Musimy to robić by mogły się \"wynieść\" drogą wodną!!!! Prawo podobno zabrania ich zabijania, ale nie zabrania uczenia ich pływać!!!!!!!!
~TU... .
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 31.175.26.181
2013-03-02,  19:17:42
Witam . My mamy także problem. Coś raz w tygodniu zabija nam kurę. Znajdujemy ją oskubaną i bez wnętrzności ale zwierze zostawia łup. Czy to może być kuna czy też coś innego?
~kati
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 79.162.210.151
2013-03-22,  11:18:48
U nas pojawia się czasem w nocy... Nie wiemy tylko czy to kuna czy łasica. Widziałam kiedyś jak chodziła obok domu, ale była za szybka. Teraz mój tata chce zrobić pułapkę i będę jeśli się złapie hodować takiego ktosia... Niestety wcześniej wyrządziła już szkody i zepsuła wszystkie światełka na choinkę oprócz czerwonych xD No i mieliśmy czerwona choine w tym roku...
~Ktoś
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 89.231.202.199
2013-04-25,  10:50:12
zapraszam na stronę www.pulapka.com.pl mam dwóch ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i doradzamy jak złapać. Jak jest potrzeba to przyjedziemy i sami odłowimy. PS. kuna kamionka i tumak jest zwierzęciem łownym a nie chronionym.
~ODŁOWIMY
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 31.135.167.254
2013-04-29,  19:30:49
A my skutecznie pozbyliśmy się kuny przy pomocy odstraszacza takiego z antykunowymi dźwiękami. Poszła sobie na 2 lata. Jakiś czas później wróciła i.... przegryzła kabel od odstraszacza, ale po naprawieniu i położeniu kostki z zapachem, których kuny nie lubią, znowu kunę mamy z głowy :) A co do kotów to raczej kuna ich nie zabija, a w każdym razie nie pozbywa się zwłok...
~córka
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 31.183.13.190
2013-04-30,  12:47:41
Czy możliwe jest, że to coś co buszuje po strychu zjadło mi dziś w nocy 3kg ryb z oczka w ogrodzie.
~ewa
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 178.36.132.111
2013-05-07,  18:06:55
Ty jak możesz by takim barbarzynca i lapac te bezbronne zwierzeta !!!! one tez czuja nie tylko ty!!!!!!!!1
~łasica7
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 83.29.12.124
2013-05-10,  07:49:19
Pomocy. w miejscu mojej pracy znalazłam malusieńką kunę.a w zasadzie wyczuł ją mój pies. Dobierał się do niej i z pewnością by ją zagryzł. Dlatego ją uratowałam. Dopiero co otwiera oczy. Ma ok. 2,3 tyg na moje oko. Przygarnęłam ją,opiekuję się nią 3-ci dzień.Nie chciałam aby zagryzły ją koty lub psy. Karmię tylko mlekiem. Nie wiem co z nią zrobić, ponieważ mieszkam w bloku. Trzymam ją w pudełku póki co. Pracuję co prawda na wsi ale nie mogę jej wypuścić gdyż jest jeszcze za mała. Poza tym przy gospodarstwie (mamy hodowlę kur niosek). Tata absolutnie zabronił mi jej zostawiać w pobliżu fermy. Każdy chciał, prócz mnie - aby ją wyrzucić.Niech zdechnie, po co trzymać takiego szkodnika! A ja nie mam serca...Jest to milutkie zwierzątko - wiem , bo póki jest małe. Nie chcę absolutnie jej oswajać...CO MAM ROBIĆ.?????..POMOCY!
~Gosia
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 31.175.221.158
2013-05-10,  08:09:05
Proszę o informację jakim płynem spryskać przewody auta bo coś mi wnosi pod maskę samochodu orzechy, które trzymam w garażu i myślę, że to kuna. Orzechy zabiorę z garażu i boję się, że mi przegryzie przewody w moim nowym samochodzie.
~
zarejestruj się by zarządzać swoim kontem i zbierać punkty! IP: 78.131.201.23
strony (8)123456 7 8


Dodaj odpowiedź

Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 1minusplus 3 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Ogłoszenia


Tytuł: F1 Savannah i caracal Kocięta na sprzedaż.

Kocięta F1 Savannah na sprzedaż. Jesteśmy dużymi hodowcami kotów. mamy młode...Tytuł: Ukraina. Miod 6 zl/kg. Pozyskujemy ziolomiody, propolis, wosk. Gospodarstwa agroturystyczne, pszczelarskie, pasieczne na sprzedaz, wynajem. Pushkari - miodowy kraj. Niskie ceny - miody wysokiej jakosci 6 zl/kg, akacjowy, kwiatowy wczesnowiosenny

Ukraina. Miod 6 zl/kg. Pozyskujemy ziolomiody, propolis, wosk. Gospodarstwa...Tytuł: Kozy Mleczne
Witam kupię kozy mleczne ,sanejskie lub polskie


Tytuł: Sprzedam króliki w różnym wieki
Sprzedam króliki w różnym wieki cena w zależności od wieku i rasy